Наші праці

Наші акції

Untitled-3

 

03.10.2022 в онлайн-форматі відбувся круглий стіл «Як і навіщо брати участь у наукових конференціях: поради початківцю», організований Науковою бібліотекою разом з сектором оцінки освіти студентського самоврядування ХНМУ (модераторки – Ірина Киричок, Нонна Аленчик). У вступному слові до учасників заходу директорка бібліотеки Ірина Киричок зазначила що участь у наукових конференціях є невід’ємною складовою навчання сучасного студентства, студентка 4 курсу 4 медичного факультету Нонна Аленчик зазначила зацікавленість в таких заходах тієї частини студентства, яка планує наукову кар’єру.

Таненя Вікторія, студентка 5 курсу 4 медичного факультету, у своєму виступі «Все що потрібно знати про конференції» поділилася власним досвідом написання наукової роботи для тих хто тільки розпочинає наукову роботу та бажає брати участь у конференції, але не знаєте з чого розпочати. Хохлова Альона (студентка 5 курсу) у виступі «Публікація тезисів та статей у рамках міжнародних наукових конференцій» надала корисну інформацію щодо участі студентів у рамках міжнародних наукових конференцій.

Завідувачка інформаційно-бібліографічним відділом нашої бібліотеки Світлана Кравченко у доповіді «На допомогу науково-дослідній роботи студентів: деякі практичні аспекти» надала поради студентам щодо вивчення та опрацювання наукової літератури, правильного оформлення посилань на використані джерела, списку літератури, коректного вживання цитат. Заступниця директорки Наукової бібліотеки ХНМУ з інформаційних технологій Тетяна Павленко у своїй доповіді «Дитячі секрети дорослої презентації: ключові моменти підготовки виступу» звернула увагу на типові помилки при створенні презентації і дала поради як зробити презентацію і виступ якісними і цікавими.

Після доповідей співробітники бібліотеки відповідали учасникам круглого столу на питання, що хвилюють майбутніх науковців, а саме: Як знайти конференцію для участі? Чи є обов’язковою перевірка робіт на наявність текстових запозичень? Скільки коштує участь у конференціях і як не стати жертвою шахраїв? Чи є обов’язковим індекс УДК і як правильно його поставити? та багато ін.

Завідувачка сектору інформаційно-аналітичної роботи бібліотеки Ольга Куц акцентувала увагу присутніх як не стати жертвою несумлінних організаторів, як оминути «хижацькі»  конференції і чому участь у псевдонаукових конференціях псує імідж молодого дослідника. Заст. директора Тетяна Павленко надала надійну інформацію щодо науково-практичних конференцій, які проводяться в Україні у 2022 році з посиланням на їх перелік. Директорка бібліотеки Ірина Киричок говорила про можливості безкоштовної участі у наукових конференціях, обов’язковість перевірки текстів антиплагіат-системами, що використовуються нашим університетом, відмітила, що одним із надійних шляхів розпочати наукову кар’єру є участь у наукових гуртках, а також нагадала, що університетська бібліотека завжди готова надати допомогу студентам з питаннях цитувань, складанні бібліографічних описів за державним стандартом або різноманітними стилями, використанні бібліографічних менеджерів тощо.

Круглий стіл, до якого змогли приєднатися майже 30 осіб, пройшов цікаво, дискутабельно і в дружній атмосфері!

 

 

Більше фото на сторінці НБ ХНМУ у Facebook

Інтернет-ресурси

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Державні е-послуги