Наші акції

Untitled-3

 

Віртуальна виставка «Судова медицина: наукові видання».

Віртуальна виставка до Всесвітнього дня письменника «Світ очима медиків: літературна творчість наших сучасників».

Віртуальна виставка до Дня стоматолога «Стоматологія: наукові видання».

Віртуальна виставка-презентація наукових видань фонду Наукової бібліотеки ХНМУ "Неврологія. Психіатрія. Медична психологія" до Дня невролога.

20 листопада − День педіатра. Це професійне свято всіх лікарів, які лікують дітей, нерозривно пов'язаний із Всесвітнім днем дитини, який також відзначають в цей день. Саме 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини, поклавши початок цим двом святам.

До вашої уваги віртуальна виставка до Дня педіатра «Педіатрія: наукові видання»

14 жовтня наше суспільство відзначає День захисника України та День українського козацтва, основоположне свято українського воїнства. В цей день ми вшановуємо бойовий подвиг, самовідданість захисників незалежної України, зберігання ними національних військових традицій і звитяг в різні історичні періоди.

До вашої уваги віртуальна виставка до Дня захисника України та Дня українського козацтва «Шляхами віри у незалежність і свободу»

У світі туберкульоз залишається однією з найбільш глобальних медико-соціальних проблем. В нашій країні також спостерігається тенденція збільшення кількості хворих на туберкульоз, особливо мультирезистентний. У наукових публікаціях вітчизняних та зарубіжних вчених, представлених на виставці, розглядаються новітні методи діагностики хвороби у дорослих та дітей, особливості клінічних проявів, результати лікування туберкульозу із високим рівнем хіміорезистентності, основні підходи до профілактики. Відображено результати епідеміологічного аналізу захворюваності на туберкульоз в Україні.

 

Віртуальна виставка до Дня хірурга.

 

Віртуальна виставка до Дня визволення Харкова від нацистських окупантів.

ПЕРШ ЗА ВСЕ - НЕ ЗАШКОДИТИ!
Віртуальна виставка до Дня медичного працівника. Образ цілителя душі й тіла на сторінках художньої літератури...

16 травня - ДЕНЬ ЄВРОПИ В УКРАЇНІ

Віртуальна виставка  "ТАКА ДАЛЕКА І БЛИЗЬКА, НЕЗВІДАНА І ЗВИЧНА..."

 

 

СПОГАДИ, ОБПАЛЕНІ ЯДЕРНИМ СПАЛАХОМ: Віртуальна виставка до дня чорнобильської трагедії

 

До всесвітнього Дня здоров'я присвячена виставка "Знати - щоб жити"

Поезія – одне із найважливіших культурних надбань людства, головний рушій творчості і передачі внутрішнього прагнення людини до самоствердження. Завдяки найкращим зразкам поетичного слова встановлюється міжкультурний діалог, який є невичерпним джерелом натхнення! Поезія неповторна, і має властивість розповідати про буденні й небуденні речі простою мовою, але кожного разу розкривати їх по-новому. Існує твердження, що поезія — це голос істини, голос правди...

ВООЗ підкреслює − грудне вигодовування є ідеальним способом забезпечення дітей раннього віку поживними речовинами, необхідними для їх здорового росту та розвитку; материнське молоко це не тільки харчування, а й емоційна і біологічна основа розвитку дитини, воно важливе для формування імунітету на все подальше життя. Вчені не мають ілюзій − повторити склад грудного молока не вдасться нікому і ніколи. «Все прекрасне в людині – від променів сонця і від молока Матері», − писав Максим Горький.

 

Щороку 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. За православним календарем в цей день вшановуємо пам’ять основоположника давньоруської історіографії, письменника-агіографа, мислителя, вченого – Нестора-літописця. Саме з Нестора починається писемна українська мова. Цій даті присвячена віртуальна виставка «Ну що б, здавалося, слова…».

 

5 вересня - Міжнародний день благодійництва, встановлений резолюцією Генасамблеї ООН від 7 березня 2013 року. Його головною метою є привернення уваги людей до проблем в суспільстві, пов'язаних з бідністю і гуманітарними кризами. Це ще одне нагадування людям і громадським організаціям про волонтерську та благодійну діяльність як необхідне явище у світі. Благодійність як вираз солідарності зі знедоленими особами сприяють встановленню діалогу між різними культура, релігіями і цивілізаціями з усього світу. Ключовим фактором для розвитку благодійністі є те, що вона доповнюється діяльністю держави у сфері охорони здоров'я, освіти та соціального захисту населення. Представлена віртуальна виставка розкриває багатоаспектність благодійництва на сторінках різнотематичної літератури. Запрошуємо - вам буде цікаво!

Недостатнє охоплення населення щепленнями проти кору спричинило найбільшу в Європі епідемію. За даними ВООЗ найбільше хворих на кір у минулому році зареєстровано в Україні – понад 50 тисяч людей, сумарна кількість захворювань вища, ніж у решті країн Європейського регіону разом. У наукових публікаціях вітчизняних та зарубіжних вчених, представлених на виставці, розглядаються особливості клінічних проявів вірусу у дорослих та дітей, розвиток ускладнень, критерії діагностики, лікування і профілактики захворювання. Відображено результати епідеміологічного аналізу захворюваності на кір в Україні.

Боротьба з інфекційними хворобами − один із важливих пріоритетів будь-якої країни. За оцінками ВООЗ імунізація дозволяє щорічно запобігати від 2 до 3 мільйонів випадків смерті від кору, дифтерії, правця, кашлюку тощо. На жаль, в Україні охоплення дітей профілактичними щепленнями останніми роками опустилося до критично низьких показників. На виставці представлені наукові публікації з питань вакцинопрофілактики в сучасних умовах.

 

Участь у бойових діях є серйозним стресовим фактором, який може провокувати розвиток посттравматичного стресового розладу (ПТСР), симптоми тривоги і депресії. Вченими було проведено дослідження масштабу проблеми ПТСР, аналіз сучасної психофармакологічної терапії, немедикаментозного лікування, реабілітації і профілактики патології. Статті з цих питань представлені на виставці.

 

 

До емерджентних (від англ. Emergency – непередбачений випадок, надзвичайні обставини) інфекцій відносяться як нові, раніше невідомі науці інфекції, так і переможені, контрольовані хвороби, які знов отримали несподіване поширення. Представлені на виставці наукові публікації вітчизняних та зарубіжних вчених свідчать про те, що для збереження здоров’я населення Планети проблема боротьби з особливо небезпечними емерджентними інфекціями є однією з пріоритетних.

В Україні спостерігається тенденція до поширення соціально небезпечних хвороб, серед яких: туберкульоз, наркоманія, ВІЛ/СНІД, алкоголізм. За експертними оцінками українців, що хворіють  на соціально небезпечні хвороби, в рази більше, ніж офіційно задекларовано. На ці актуальні теми  в бібліотеці підготовлено цикл виставок «Життя без залежностей. Куріння. Алкоголь. Наркотики».  

Проблема вживання тютюну дуже актуальна в усьому світі. В Україні число курців серед населення працездатного віку, а також дітей, підлітків, майбутніх матерів досягає критичної позначки. На виставці представлені статті, в яких проаналізовано наукові дані про патогенетичні механізми розвитку тютюн-асоційованих захворювань та визначені соціально-економічні збитки від тютюнової епідемії та антитютюнові заходи.  

 

 

У зв'язку з високими показниками захворюваності на алкоголізм у світі, залишаються актуальними питання своєчасної діагностики, патофізіологічного лікування та профілактики ускладнень даного захворювання. Статті з цих питань представлені на виставці.

 

   

 

Наркоманія – одна з найбільш серйозних проблем у сучасному суспільстві, яка торкнулася практично усіх куточків нашої планети. Наркоманію можна назвати соціально-педагогічною та медико-соціальною проблемою, бо вона охоплює в більшій мірі молодь та впливає на рівень захворюваності і смертності.  

 

 

 

Серед вірусних респіраторних інфекцій вірус грипу займає особливе місце, викликаючи важкі ускладнення і летальні випадки. На виставці представлені статті, в яких розглядаються патогенетичні механізми розвитку грипозної інфекції, різні способи профілактики і лікування грипу, а також важкі форми захворювання і фатальні випадки.

 

 

 

 

Представлены научные публикации для медицинских работников по оказанию помощи пострадавшим от огнестрельного оружия в современных условиях.