Наші праці

Наші акції

Untitled-3

 

13.12.2021 на платформі Google meet в онлайн-форматі відбувся круглий стіл «Must-have сучасного науковця: робота з наукометричними базами даних», організований Науковою бібліотекою спільно з Науковим товариством студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених ХНМУ.

Проректор з наукової роботи проф. Валерій М’ясоєдов у вступному слові зазначив важливість роботи з наукометричним базами даних, як потужними інструментами для налагодження наукових комунікацій з вітчизняними та зарубіжними колегами, поширення результатів досліджень та оцінки наукової діяльності, успішної інтеграції вітчизняної науки у світовий науковий простір.

Микита Маркевич, аспірант ХНМУ, у доповіді «Проблемні питання сучасного науковця» розповів про труднощі, з якими стикаються молоді науковці у пошуку періодичних видань для оприлюднення результатів своєї наукової роботи, фінансування досліджень та/або наукових колаборацій.

Спікерка Ольга Куц, завідувачка сектору інформаційно-аналітичної роботи Наукової бібліотеки, разом зі студентами та молодими вченими наочно розглянула те, як наукометричні бази Scopus та Web of Science допомогають науковцю та всіх етапах його дослідницької роботи; дослідила проблемні ситуації у роботі з наукометричними ресурсами, методи їх вирішення: здійснення результативного пошуку наукової інформації, слідкування за новими публікаціями певної тематики, пошук журналів і спілкування з редакторами та/або рецензентами, підвищення видимості та цитування результатів дослідження. Доповідь спонукала до дискусії між учасниками: В чому перевага наукометричних БД перед глобальними пошуковими системами? Яка база краща для пошуку інформації? Як обрати журнал для публікації і не потрапити на «гачок» недоброчесного видавця? Чому і як журнали потрапляють до БД Scopus та Web of Science, які можливі причини їх вилучення?

Наприкінці директорка Наукової бібліотеки Ірина Киричок відмітила, що бібліотека завжди готова надати науковцям допомогу і консультацію з широкого кола питань використання наукометричних баз даних.

Всього захід зібрав понад 30 осіб.

 

Інтернет-ресурси

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Державні е-послуги