Наші праці

Наші акції

Untitled-3

 

15 травня директорка нашої бібліотеки Ірина Киричок відвідала Медичну бібліотеку Школи клінічної медицини в Кембриджі (The Medical Library of the School of Clinical Medicine, Cambridge University) в межах співпраці Харківського національного медичного університету з Університетом Кембриджу. Вона зустрілась з деканом медичного факультету Полом Вілкінсоном (Paul Wilkinson – Clinical Dean), керівчинею Медичної бібліотеки Айлою Кун (Isla Kuhn – Head of Medical Library Services), менеджеркою бібліотеки Джо Мілтон (Jo Milton – Library Manager) та керівчинею відділу колекцій та академічних зв’язків Мел Бах (Mel Bach – Head of Collections and Academic Liaison, Slavonic Specialist), фахівцем-славістом.

Пані Ірина ознайомилась з простором бібліотеки, її фондом та ресурсами, дізналась про особливості роботи бібліотеки та її команди фахівців. У свою чергу розповіла про Наукову бібліотеку ХНМУ, особливості роботи до і під час воєнного стану в прифронтовому місті.

Після візиту до Медичної бібліотеки Ірина Киричок разом із Джо Мілтон та Мел Бах відвідали головну бібліотеку Кембриджського Університету – Cambridge University Library. Екскурсію бібліотекою провів Лім Остін (Liam Austin), співробітник університетської бібліотеки, який розповів про історію будівлі, показав її читальні зали, зал традиційних каталогів. Він зазначив, що у фонді університетської бібліотеки понад 8 млн документів (переважно по одному примірнику), частина з яких знаходиться у відкритому фонді, більшість документів видається додому. Також розповів про особливості систематизації документів у фонді. Далі пані Ірина побувала у відділі рідкісних книг і ранніх рукописів, де співробітниця цього відділу доктор Сюзанна Пол (Dr. Suzanne Paul – Keeper of Rare Books and Early Manuscripts Fellow) показала і розповіла про деякі родзинки фонду медичної тематики, а також українські видання та про Україну, серед яких каталог інкунабул з фонду ЦНБ ХНУ ім. В.Н. Каразіна (1962 рік) та чотиритомне видання «Кобзар» Т.Г. Шевченка (1893 рік).

Від нашого університету Ірина Киричок передала до фондів двох бібліотек альбоми про історію та сьогодення ХНМУ, видані до його 2015-річчя, та сувеніри з символікою університету.

Зустріч з британськими колегами була насиченою та цікавою, пройшла у теплій дружній атмосфері. Пані Ірина подякувала за підтримку українського народу у цей важкий для нас час, в свою чергу колеги з Кембриджського університету висловили готовність співпрацювати й підтримувати нас надалі.

Більше фото...

Інтернет-ресурси

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Державні е-послуги