10 листопада 2022 року в онлайн-форматі відбувся круглий стіл «Інформаційно-мережева культура крізь призму академічної доброчесності» з циклу «Бібліотека і студентство: діалоги». Захід організований Науковою бібліотекою спільно з сектором медіа-простору студентського самоврядування за сприянням ННІ якості освіти та кафедри філософії ХНМУ (модератори: директорка НБ ХНМУ Ірина Киричок та студентка 4 курсу 1 мед. факультету Ганна Войлокова).
Відкрила захід директорка бібліотеки. Пані Ірина зазначила, що такі зустрічі стали традиційними і допомагають вирішувати питання, які хвилюють університетську спільноту, в першу чергу студентство, дають можливість кожному висловити власну думку і бути почутим, сприяють конструктивному діалогу між всіма суб’єктами освітнього процесу. З вітальним словом до учасників звернувся директор ННІ якості освіти ХНМУ проф. Ігор Завгородній, наголосивши на актуальності тематики круглого столу, адже академічна доброчесність є основою якісної освіти.
Студенти запропонували для дискусії такі теми:
- Офлайн та онлайн булінг у закладах вищої освіти та принципи протидії йому (спікерка: Береснєва Валерія, студентка, 1 мед. факультет, 2 курс)
- Піратство ресурсів з Інтернету студентами та викладачами (спікер: Скакунов Максим, студент, 2 мед. факультет, 1 курс )
- Академічна доброчесність та студентська солідарність під час самостійних робіт та іспитів (спікерка: Чернявська Марія, студентка, 2 мед. факультет, 2 курс)
- Проблема плагіату у закладах вищої медичної освіти, його види та наслідки (спікерка: Бойко Софія, студентка, 1 мед. факультет, 2 курс)
Актуальні теми викликали жваву дискусію, до якої долучились і студенти, і викладачі, і бібліотекарі, серед яких Софія Марфенкова, Олександр Чистяков, Ліна Конопля, Ганна Войлокова, доценти Володимир Дейнека та Інна Чухно, проф. Володимир Абашнік та інші.
Присутні на заході підтримали думку, що розвиток інформаційно-мережевої культури, підвищення обізнаності щодо правил цифрового етикету є важливою і необхідною умовою доброчесних практик в академічному середовищі та соціальних комунікаціях.
Захід, до якого змогли приєднатися близько 60 учасників, пройшов цікаво і в активному обговоренні.