Наші праці

Використання наукових соціальних мереж та електронних платформ може значно допомогти науковцю у професійному спілкуванні, пошуку однодумців, партнерів, грантів. Ці ресурси є корисними для відстеження новин у відповідній сфері досліджень, пошуку необхідних для наукової роботи інформаційних джерел, а також дозволяють належним чином представити себе світовому науковому товариству.

Academia.edu – Соціальна мережа для співпраці вчених. Бере участь в рухах «відкрита наука» і «відкритий доступ», забезпечуючи рецензування та відгуки на статті в процесі їх створення. Надає можливвсть вченим ділитися з іншими своїми статтями, відстежувати їх цитованість, стежити за новинами досліджень і розробок тощо.

Adult Learning in Europe (EPALE) – Електронна платформа для навчання дорослих у Європі. Створена з метою розширення можливості навчання для дорослих осіб. Користуючись платформою, можна прослухати курси, долучитись до обговорень, читати різноманітні статті та новини й отримати різні підбірки з ресурсами на потрібну тематику. Зареєструвавшись на платформі, можна поділитися ресурсами та подіями, опублікувати статті на теми, які стосуються навчання, знайти партнерів для своїх проектів та обговорити ідеї та практику, обговорювати ідеї з однодумцями з усієї̈ Європи, а також обмінюватися ідеями, ресурсами та передовими практиками.

Among Doctors – Європейська соціальна професійна медична мережа, в якій працює зараз близько 2500 лікарів з більш ніж 60 країн і понад 40 медичних спеціальностей. Безпечне робоче середовище, де лікарі можуть обмінюватися інформацією, коментувати клінічні випадки, створювати робочі групи і спілкуватися з колегами. Ексклюзивна платформа, тут з'явилася нова функція: служба, що надає міжнародні робочі місця.

BASE (Bielefeld Academic Search Engine) – Одна з найбільших у світі пошукових систем, спеціалізованих на пошуку наукових публікацій відкритого доступу в Інтернеті, створена бібліотекою Білефельдського університету. Користувачі можуть шукати бібліографічні дані та анотації статей.

DailyRounds – Платформа для лікарів, що об'єднує соціальну мережу і медичний журнал. Міжнародний англомовний додаток для студентів-медиків, аспірантів і фахівців в різних областях медицини, визнаний медичною спільнотою. Постійно оновлює останні новини в області медицини.

DoctorsHangout.com – Ексклюзивний сервіс соціальних мереж останнього покоління для студентів-медиків і лікарів. Надає можливість встановлення нових професійних контактів, обміну клінічним досвідом і знаннями, аналізу унікальних медичних випадків. Новинні стрічки з кількох поточних медичних джерел, наприклад, Medscape, NEJM, British Medical Journal, Yahoo Health News і JAMA.

Figshare – Науковий онлайн-репозитарій, де користувачі можуть зробити доступними результати своїх досліджень. За його допомогою дослідники можуть зберігати і обмінюватися результатами своїх досліджень, включаючи рисунки, набори даних, зображення й відео.

Figure1 – Спільнота для професіоналів в сфері медицини, створена з метою безпечного обміну клінічними випадками і обговорення процесу лікування. База візуальних даних для сотень тисяч користувачів дозволяє відправляти, коментувати і здійснювати пошук зображень. Захищає конфіденційність пацієнтів, видаляючи ідентифікаційну інформацію з зображень.

Google Scholar – Безкоштовна пошукова система, яка індексує повний текст наукових публікацій з різних сфер наукових досліджень. Індекс Google Scholar включає в себе більшість рецензованих онлайн-журналів Європи та Америки. За допомогою цієї пошукової системи можна створити власний профіль, здійснювати пошук наукових статей та інших матеріалів, перевірити кількість цитувань, підписуватись на профілі вчених та отримувати інформацію про їхні наукові праці та статті, у яких їх процитовано тощо.

Mayo Clinic Social Media Network – Професійна соціальна мережа і спільне навчальне співтовариство для лікарів і медичних організацій, що використовують соціальні мережі, для поліпшення надання медичних послуг та просування по службі.

Mendeley – Соціальна мережа для вчених, яка дозволяє зберігати та переглядати наукові праці у форматі PDF керування бібліографічною інформацією. За її допомогою можна переглядати наукові матеріали у форматі PDF; імпортувати документи та матеріали з обраних сайтів; створювати групи для обміну та колективної роботи; здійснювати колективну роботу з однодумцями-дослідниками та відстежувати оновлення їхніх профілів; ознайомитися зі статистикою переглядів матеріалів і сторінок авторів; здійснювати пошук однодумців за науковими інтересами та ін. Детальнішу інформацію можна дізнатися з наступного відео.

ResearchGate – Безкоштовна соціальна мережа і засіб співпраці вчених всіх наукових дисциплін, що забезпечує семантичний  пошук, спільне використання файлів, обмін науковими доробками, форуми, групи, методологічні дискусії тощо.

Science Daily – Новини та дослідження у сфері медичних, природничих та загальнонаукових технологій.

Sermo – Одна з найнадійніших соціальних мереж для лікарів. Всі члени SERMO, а це понад 800 000 людей, є перевіреними і дипломованими лікарями. Медики задають питання і отримують відповіді від сотень своїх колег, спільно розбирають важкі випадки. Всі дані про пацієнтів, що спільно використовуються в мережі, анонімні. SERMO отримав визнання багатьох практикуючих лікарів по всьому світу.

Zenodo – Сховище відкритого доступу, загального призначення, яке дозволяє дослідникам зберігати пов’язані з дослідженнями набори даних, дослідницьке програмне забезпечення, звіти та будь-які інші цифрові матеріали. Про те, як зареєструватися на Zenodo та додати своє дослідження, можна дізнатися у відео

Інтернет-ресурси