Наші праці

23 грудня в онлайн-форматі відбувся круглий стіл з питань академічної доброчесності «Порівняння правил оформлення наукових робіть в Україні і за кордоном», організований Нашою бібліотекою спільно з сектором оцінки якості освіти Студентської ради ХНМУ.

Відкриваючи захід, директорка бібліотеки Ірина Киричок відзначила важливість і корисність проведення заходів з поширення засад академічної доброчесності серед студентства.

У вступному слові до учасників заходу проректор з наукової роботи ХНМУ проф. Валерій М’ясоєдов акцентував на важливості дотримання принципів академічної доброчесності для тих, хто тільки розпочинає шлях у науку, а саме правильного оформлення наукових робіт, важливість колаборацій з іноземними дослідниками та публікацій в авторитетних міжнародних видань, що в свою чергу сприятиме успішному поширенню здобутків вітчизняної науки у світове наукове товариство.

Хадіджа Абдуллаєва, студентка 5 курсу II медичного факультету, у своїй доповіді «Вимоги до оформлення наукового продукту» наглядно продемонструвала загальні правила при оформлені наукових текстів, що стане у нагоді студентам, які беруть участь у різних вітчизняних та іноземних конференціях.

Анастасія Тунік, студентка 2 курсу ІІ медичного факультету, у своєму виступі «Менеджери цитування» дала відповідь на питання: як спростити довгий та виснажливий процес оформлення списку використаних джерел. Спікера надала характеристику та порівняла три найпопулярніші бібліографічні менеджери: EndNote, Zotero, Mendeley.

Доповіді спонукали до жвавої дискусії: Чим тези відрізняються від наукової статті? Публікації з якої теми враховуються для захисту дисертації на доктора філософії? Який стиль обрати для оформлення списку літератури? Як правильно оформити посилання на електронне джерело? Чи потрібно перекладати цитати у тексті? Чи обов’язково використовувати менеджери цитування та який з них найкращий? та багато інших.

До дискусії приєдналися співробітники інформаційно-бібліографічного відділу Наукової бібліотеки. Світлана Кравченко  додала інформацію про найбільш поширені  формати оформлення статей і списків літератури в  міжнародному науковому світ. Ольга Куц  розповіла про поширеність використання менеджерів цитування за кордоном.

До дискусії долучилась заступник директора з ІТ Тетяна Павленко, яка презентувала рубрику «Academic Integrity» на сайті Наукової бібліотеки ХНМУ, зокрема ресурси щодо академічного письма та оформлення робіт на допомогу науковцям.

Наприкінці директорка бібліотеки І. Киричок зазначила, що університетська бібліотека завжди готова надати допомогу студентам з етики наукових досліджень та публікацій, питаннях цитувань, використанні бібліографічних менеджерів, складанні бібліографічних описів за держстандартом або різноманітними стилями. Завершився круглий стіл із побажаннями від проф. В. М'ясоєдова про подальші успіхи в наукових дослідженнях та оприлюднення їх результатів.

Всього захід зібрав майже 70 осіб, атмосфера була доброзичливою і сприяла плідній дискусії.

 

Інтернет-ресурси