Наші праці

Щороку 29 серпня вся країна вшановує пам’ять героїв, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.

Ця дата вибрана невипадково, адже 29 серпня 2014 року відбулась одна із найстрашніших подій в сучасній історії України – Іловайська трагедія.

Бої під Іловайськом тривали майже місяць з 6 по 31 серпня, і саме 29 серпня наші воїни повинні були вийти з оточення, так званим «зеленим коридором», разом із полоненими росіянами, які були гарантією дотримання умов виходу з оточення, але були жорстоко та підступно розстріляні російськими військовими. За даними Національного військово-історичного музею та Офісу генпрокурора, за весь час Іловайської операції загинуло 368 українських військових, понад 250 – при виході з коридору 29 серпня 2014 року. Понад 400 бійців було поранено, близько 300 потрапили в полон.

Російсько-українська війна, що розпочалася у 2014 році й з новою силою спалахнула у 2022 році, стала одним з найболючіших і найтрагічніших конфліктів сучасності. Ця війна несе за собою незліченні жахи, біль і руйнування, залишаючи глибокий слід у серцях мільйонів людей та завдаючи невимовних втрат. Україна переживає важкі часи, але в той же час виявляє неймовірну стійкість і мужність у боротьбі за своє майбутнє. Це боротьба не лише за території, але й за право на гідне життя, збереження національної ідентичності та майбутнє наступних поколінь.

Символом Дня пам'яті за загиблими воїнами в Україні є соняшник. Цей символ має глибокий сенс: під час боїв під Іловайськом багато українських військових загинули саме серед полів соняшників. Ті поля стали місцем, де Україна втратила багатьох своїх захисників, і тому соняшник почали сприймати як символ пам’яті та шани до тих, хто віддав своє життя за свободу та незалежність України.

Інтернет-ресурси