15 травня наша бібліотека провела методичний вебінар «Відкриті освітні ресурси як відповідь на сучасні виклики у навчанні», до якого приєдналися 94 учасники – викладачі та співробітникі університету.
Відкрила захід модераторка Ірина Киричок, директорка Наукової бібліотеки ХНМУ, підкресливши мету зустрічі – ознайомити університетську спільноту ХНМУ з перевагами альтернативної моделі традиційному навчальному контенту.
З вітальним словом до присутніх звернулась Ірина Лещина, проректорка з науково-педагогічної роботи ХНМУ, зазначивши актуальність відкритих освітніх ресурсів в умовах глобальної цифровізації та гібридного навчання.
До уваги було представлено такі доповіді-презентаціі:
- Відкриті освітні ресурси: важливі акценти для практичних результатів (спікерка Тетяна Павленко, заступниця директорки НБ ХНМУ).
- Ліцензії Creative Commons: види та умови використання (спікерка Ольга Куц, зав. сектором інформаційно-аналітичної роботи НБ ХНМУ).
Спікерки розкрили кілька важливих питань: що таке відкриті освітні ресурси, хто це робить і чому це важливо; торкнулися існуючих проблем та викликів; розглянули український контекст щодо реалізації цієї концепції, а також зупинились на атрибуції вільних ліцензій і особливостях їх використання.
В підсумку учасники заходу підтримали думку, що відкрито ліцензовані ресурси мають перетворюючий потенціал для освіти та навчання на усіх рівнях, усувають перешкоди доступу до інформації та знань, оптимізують фінансові витрати. І на завершення представники університетської спільноти визнали, що модель відкрито ліцензованих ресурсів є перспективною для освітнього процесу в ХНМУ.
Доповіді-презентації доступні в Репозитарії ХНМУ
http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/33771
http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/3377О
Більше фото на сторинці НБ ХНМУ у Facebook