Віртуальний музей
Наш "Бібліотерапевт"
Наші проекти
Безсмертна Ольга Володимирівна
Перегляди: 1554
Вебнавігатор
- Актуальні ресурси на підтримку українських освітян та науковців у воєнний час
- Відкриті освітні ресурси
- Відкриті журнали
- Відкриті публікації
- Відкритий контент з медицини та охорони здоров'я
- Дослідження COVID-19
- Патентні ресурси і бази даних
- Соціальні мережі та електронні платформи для науковців
- Вища освіта. Педагогіка вищої школи
- Історія України, українська мова та література
Также стоит отметить, что библиотека, в широком понимании, - база данных, по сути. Было бы очень удобно, если бы сайт библиотеки графически реализовывал принципы, которые лежат в основе языка SQL (structured query language), которыми пользуются как простые, так и очень сложные системы управления базами данных.
Хочу еще отметить важность графического представления информации, которое было рассмотрено в статье. Использование инфографики намного ускоряет процесс и понимания программного продукта, т.к. на расшифровку уже знакомых визуальных контуров объекта у человека тратиться меньше времени, чем на расшифровку текста.
Также очень важным является пункт в статье про чрезмерное количество информации. Согласитесь, что намного пользоваться программным обеспечением, которое следует принципу WYSIWYN ("what you see is what you need" - "всё, что Вы видите - всё, что Вам нужно").
И, конечно, достаточно немаловажным пунктом является адаптация сайтов под разные экраны и платформы. Такое свойство увеличивает мобильность сайта, а соответственно, и количество посещений.
Нельзя забывать и про обратную связь. Как уже в статье было отмечено, важно учитывать пожелания пользователей, т.к. для них, собственно, и делается сайт.
Подведу итог. Статья довольно хорошо описала основные и необходимые к выполнению принципы эффективности веб-сайтов. Очевидно, что сайт научной библиотеки ХНМУ, мягко говоря, ему не соответствует. Рекомендую к изучению данную статью, а также поставить высокий приоритет ей как рекомендациям для реструктурирования сайта научной библиотеки ХНМУ.
Куруванням основних електронних сервісів - ЕК, сайту, репозитарію щодо їх структури, організації, наповнення тощо безпосередньо займається заступник директора бібліотеки з інформаційних технологій, тобто зараз це я. Коли все тільки розпочиналося, багато чого приходилось робити самій, потім підключилися фахівці-бібліографи та співробітники відділу інформаційних технологій.
Безумовно, рішення щодо подальшого розвитку цих ресурсів ми приймаємо колегіально.
З самого початку ми прагнули, щоб наші продукти були корисними і зручними. Якщо це так, то добре, дякуємо за оцінку нашої співпраці!
Окремі питання бібліотечного досвіду ми неодноразово розглядали в публікаціях - запрошуємо до перегляду у Репозитарії ХНМУ repo.knmu.edu.ua/.../1
Переглянула блог Вашої бібліотеки. Я так розумію, що він ще на початку свого формування, бо не всі розділи ще наповнені. Ще є куди розвиватися. Сервіс Blogger допоможе створити Вам гарний блог. Але все ж таки блог бібліотеки не можна порівнювати із сайтом. На жаль, не всі бібліотеки можуть собі дозволити повноцінний сайт з електронним каталогом як в технічному так і в фінансовому аспекті. Зараз вже існує багато конструкторів та готових шаблонів сайту, і навіть бібліотекарі з мінімальними навичками у веб-дизайні мають можливість самостійного створення сайту. Для приклада рекомендую дослідити сайти зарубіжних бібліотек (наприклад американських), де Ви зможете знайти ідеї для себе як в структурі, оформлені так і в його наповнені. Бажаю успіхів у цій справі.