Віртуальний музей
Наш "Бібліотерапевт"
Наші проекти
Вебнавігатор
- Актуальні ресурси на підтримку українських освітян та науковців у воєнний час
- Відкриті освітні ресурси
- Відкриті журнали
- Відкриті публікації
- Відкритий контент з медицини та охорони здоров'я
- Дослідження COVID-19
- Патентні ресурси і бази даних
- Соціальні мережі та електронні платформи для науковців
- Вища освіта. Педагогіка вищої школи
- Історія України, українська мова та література
Татьяна, есть ли в фонде Вашей библиотеки издания для представления в Гос. реестре?
На каком оборудовании производится оцифровка, не портит ли это сами издания? Ведь в некоторых библиотеках из-за дороговизны спец. оборудования сканируют на планшетных сканерах.
Для оцифровки в этом году приобрели специальное оборудование. Поскольку готовлю развернутую публикацию для журнала, привожу фрагмент:
"Для створення і обробки цифрових копій використовується єдиний апаратно-програмний комплекс факсимільного переведення паперових документів в електронний вигляд, здатний звести до мінімуму певні недоліки якості при створенні цифрових копій, а саме:
• персональний комп'ютер з обсягом оперативної пам’яті системного блоку 8 Гб та монітором діагоналлю 23 дюйми;
• безконтактний проекційний сканер Fujitsu ScanSnap SV600 з максимальним розміром області сканування 297х420 мм (формат А3). Серед інших важливих характеристик: швидкість сканування 3 секунди, оптична здатність 300-1200 dpi, світлодіодне підсвічування;
• програмне забезпечення Rack2-Filer Smart для Windows® – багатофункціональний додаток для управління процесами сканування і перегляду вмісту, який дозволяє працювати з відсканованими документами і забезпечує їх цифрову обробку. Підтримується також інше програмне забезпечення, наприклад, ABBYY FineReader, адаптований для ScanSnap, та Adobe Acrobat".
Таким образом, для документов достаточно щадящие условия. Это один из наших принципов.
На жаль, як і в багатьох бібліотеках, пильне вивчення фонду рідкісних та цінних видань розпочато тільки в останні роки. До того ж, технології дозволяють значно полегшити це завдання.
Повного карткового каталогу на цей фонд в нас немає. Тому можна сказати, що робота ведеться з самого початку. Фонд виокремлено, систематизовано, зараз йде електронна каталогізація/паспор тизація із паралельним створенням страхової та користувацької цифрових копій.
Справді, бібліографування цих видань має особливості і викликає певні труднощі, тому каталогізацію розподілено між співробітниками двох підрозділів. До того ж, ІРБІС має достатню кількість полів для відображення різноманітної та цінної інформації, у тому числі службової, яка не потрібна і не доступна користувачам. Зазирніть на сторінку нашого ЕК - там є БД Книжкові пам'ятки.
Ось так, якщо дуже стисло. Днями відправлю значно детальнішу статтю у журнал Бібліотечний форум, сподіваюсь на публікацію в новому році.
Однако, хотелось бы видеть заинтересованность в осуществлении проекта и у других сотрудников библиотеки, в частности тех, у кого изучение фондов медицинских библиотек является темой диссертационного исследования.