Наші праці

Наші акції

Untitled-3

 

В'язання є одним з найдавніших видів прикладного мистецтва. Напевно не відомо, де, коли і кому вперше спало на думку заплутати нитки так, щоб вийшло складене з петельок полотно. Але можна з упевненістю сказати, що цей геніальний винахідник жив задовго до нашої ери.

Згадки про в'язаний трикотаж знаходять за часів фараонів і в історії стародавнього Сходу, у стародавніх греків часів Троянської війни. Так вірна дружина Одіссея - Пенелопа, очікуючи повернення чоловіка з походу, швидше за все не ткала, а в'язала. Інакше як пояснити той факт, що вона щоночі розпускала свою роботу? Адже розпустити без помітної шкоди для якості можна тільки в'язану річ.

Популярність ручного в'язання традиційно зростала під час воєн. На передову відправлялися посилки з теплими речами. І тоді ж у повсякденну моду увійшли в'язані головні убори, що закривають шию і вуха. У післявоєнні роки в'язання проявилося у всьому різноманітті його форм і кольорів пряжі.

Зараз в'язання гачком і на спицях переживає новий сплеск популярності. Процес в'язання допомагає зняти напругу після робочого дня, поліпшити настрій, вирішити якісь творчі завдання. А головний результат - гарна річ, зв'язана власними руками, яка доставляє чимале задоволення.

Співробітниця бібліотеки Людмила Яківна Пустиннікова близько 15 років захоплюється ручним в'язанням і створює не тільки яскраві обнови для близьких, але і чарівні дрібнички.

Інтернет-ресурси

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Державні е-послуги